Stravování

Strava je připravována ve vlastní kuchyni Domova Vesna kvalifikovaným personálem. Nabízíme snídaně, obědy se svačinkou a večeře. Jídelníček je pestrý, chutný a je připravován dle zásad správné výživy s ohledem na zdravotní stav a nutriční požadavky našich obyvatel. Nabízíme celé spektrum diet (racionální, diabetická, nízko cholesterolová, šetřící), včetně speciální tekuté výživy a aplikace výživy sondou.

Celodenní stravování je součástí péče o naše klienty a poskytuje se v souladu se zásadami správné výživy. Obyvatelé se mohou stravovat na pokojích nebo ve společné klimatizované jídelně, která nedávno prošla modernizací. Podle dietního systému, na základě doporučení lékaře je připravována i dieta šetřící a diabetická, popř. je strava uživatelům mixována.  U seniorů sledujeme nejen stav výživy, ale také příjem tekutin a dodržován pitného režimu.

Týdenní jídelní lístek sestavuje  vedoucí stravovacího provozu, kdy kontrolu provádí nutriční terapeutka. Výběr z jídelníčku ze dvou druhů jídel probíhá vždy nejpozději  jeden pracovní den předem.

Kontakt

Kpt. Jaroše 999, Orlová - Lutyně 735 14
596 511 975-6 - stálá služba
E-mail: sekretariat@domovvesna.cz
WEB: www.domovvesna.cz


Poděkování

 

Domov Vesna děkuje:

Moravskoslezskému kraji za poskytnutou dotaci ve výši 84 745,- Kč, v rámci „ Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2018“. V rámci programu byl vybrán projekt: „Důstojné sociální zázemí“. V rámci projektu bylo rekonstruováno sociální zařízení.

Domov Vesna poskytuje pobytovou sociální službu „domov pro seniory“, "domov se zvláštním režimem" a díky poskytnutým dotacím lze podporovat kvalitu poskytovanou službu a tím zvyšovat spokojenost uživatelů služby.

Za Domov Vesna ředitelka domova, Ing. Šárka Botlíková, MBA.